Op Dr Mesut Kaya, Kütahya Ali Güral Anadolu Lisesi ve Bursa Fen Lisesi’ndeki orta ve lise öğreniminden sonra 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladığı lisans öğrenimini 2002 yılında tamamladı. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında başladığı ihtisasını 2008 yılında tamamlayarak Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı olmaya hak kazanmıştır.

Ulusal ve uluslararası birçok bilimsel toplantıya katılan ve bilimsel çalışmalarını sunan Dr Mesut Kaya’nın ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanan birçok bilimsel çalışması bulunmaktadır.

Türk Tabipler Birliği, Türk Kulak Burun boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Rinoloji Derneği, Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği, Ankara Tabip Odası üyelikleri bulunan Dr Mesut Kaya’nın özel ilgi alanları burun fonksiyonel ve estetik cerrahisi, kronik sinüzit ve nazal polipozis medikal ve cerrahi tedavisi, horlama ve uyku apnesi cerrahi tedavisi, adenoid vegetasyon (geniz eti) ve tonsil (bademcik) hastalıkları, yüz bölgesine yapılan kozmetik girişimler (dolgu, botox ve PRP).

Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr Gülseren Süer Kaya ile evli ve bir kız çocuğu babası olan Dr Mesut Kaya, farklı özel sağlık kuruluşlarında görev yaptıktan sonra Eylül 2017’den itibaren kendi muayenehanesi açmış ve hasta kabullene başlamıştır.

#